niedziela, 19 marca 2017

It's banana time!- ćwiczymy podawanie godziny z minionkami :)

W zeszłym roku na blogu pojawiły się puzzle z minionkami podającymi godzinę, które podbiły serca moich uczniów. Dzisiaj mam dla Was grę, którą również możecie wykorzystać przy nauce godzin i która będzie idealnie pasowała do minionkowych puzzli... 

It's banana time! :) 
Przygotowanie gry 

Na grubszym papierze drukujemy plansze z minionkiem- po jednej dla każdego uczestnika gry (przy dużej liczbie uczestników możemy podzielić uczniów na drużyny). Następnie drukujemy banany z godzinami i wycinamy je. W zestawie znajdziecie łącznie 72 banany, oczywiście nie musicie wycinać wszystkich, ale gra będzie zdecydowanie ciekawsza jeśli to zrobicie. Oprócz tego do gry będziemy potrzebować dwóch kostek. 

Przebieg gry 

Każdy z uczestników dostaje jedną kartę z minionkiem, banany z godzinami rozkładamy na środku godziną do dołu, następnie kolejno rzucamy kostkami i losujemy jeden z bananów mówiąc po angielsku która jest na nim godzina, jeżeli podamy godzinę poprawnie możemy położyć naszą godzinę na bananie z liczbą odpowiadającą wyrzuconym na kostkach oczkom (2-12). Oznacza to, że nasz minionek zjadł danego banana o tej właśnie godzinie, dlatego gdy jeszcze raz trafimy na tę liczbę, nie możemy położyć na niej kolejnego banana, w takiej sytuacji podajemy tylko wylosowaną godzinę i odkładamy ją na bok. Wygrywa osoba, której minionek jako pierwszy zje wszystkie jedenaście bananów :) 

Grę możecie pobrać TUTAJ 

Enjoy ;) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

5 komentarzy: