niedziela, 11 grudnia 2016

Świąteczni pożeracze pierników- gra uniwersalna :)

Ostatnio drukując świetne pierniczkowe materiały z bloga Fullofideas, wpadłam na pomysł na nową grę uniwersalną. Możecie ją wykorzystać do powtórki wszystkiego, jednak myślę że najlepiej sprawdzi się ze świątecznymi materiałami.

Co będzie potrzebne ?

Gra sprawdzi się na zajęciach indywidualnych i w małych grupach. W zestawie znajdziecie 24 karty i pierniczkowy napis Marry Christmas! ( należy wydrukować po jednym napisie dla każdego gracza). Dla osób, które nie uczą angielskiego przygotowałam też zestaw piernikowych ludków, którymi można zastąpić napis. Do gry trzeba również przygotować osobne kartki z zadaniami, słówkami lub obrazkami do nazwania.Jak grać ?

Karty drukujemy na grubszym papierze. Ładne, darmowe tła do kart pasujące do gry, znajdziecie na tej stronie. Rozkładamy karty na stole obrazkiem do dołu. Gracze kolejno losują wcześniej przygotowane zadania, wykonują je i jeżeli zrobią je poprawnie, wybierają jedną kartę. Na dole kart znajdują się prezenty lub pierniczki. Jeżeli trafimy na kartę z jednym prezentem, możemy wziąć jedną piernikową literę do swojego napisu. Jeżeli na karcie będą dwa prezenty- bierzemy dwie litery, przy trzech- trzy. Jeżeli trafimy na kartę z piernikiem oznacza to, że trafiliśmy na świątecznego pożeracza pierników i musimy odłożyć określoną liczbę swoich pierniczkowych liter :) Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży cały napis.

Wszystkie elemementy gry możecie pobrać TUTAJ

Obrazki na kartach pochodzą ze strony disneyclips.com 


Enjoy ! :)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :)  

Jeżeli szukasz innych fajnych gier na zajęcia językowe, zajrzyj również do sklepu lamipoli.pl

6 komentarzy: