niedziela, 18 grudnia 2016

Frozen Popcorn game - gra uniwersalna ;)

Dzisiaj mam dla Was coś w zimowych klimatach. Grę możecie wykorzystać do powtórki słownictwa lub dowolnie ją zmodyfikować ;)  
Co będzie potrzebne ? 

- biały papier ( dla lepszego efektu może być również niebieski, najlepiej wymieszać oba) 
- flamaster 
- wydrukowane puzzle z bohaterami "Krainy lodu ", do pobrania TUTAJ 
- wydrukowane i złożone pudełko do popcornu z bajkowym motywem, do pobrania z tej strony  (najlepiej wydrukować je na grubszym papierze) Zasady gry  

Białe i niebieskie kartki rwiemy na części i cienkim flamastrem zapisujemy na nich słowa, z tematu który akurat omawiamy ( po angielsku lub po polsku), oprócz słów na karteczkach zapisujemy również punktację: 1 lub 2. Na kilku kartkach nie zapisujemy żadnych słów, zamiast tego rysujemy na nich śnieżynki :) Wszystkie kartki formujemy w kulki przypominające popcorn i wrzucamy do pudełka. 
Każdy z graczy dostaje zestaw puzzli z jedną z postaci, do wyboru mamy 5 bohaterów z "Krainy lodu".  Obrazki na puzzlach pochodzą ze strony disneyclips.com

Gracze kolejno losują kawałki popcornu, tłumaczą słowa lub układają z nimi zdania, jeżeli wykonają zadanie poprawnie,mogą ułożyć określoną liczbę swoich puzzli ( 1 lub 2). Jeżeli trafią na śnieżynkę- odkładają jednego z wcześniej ułożonych puzzli. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży wszystkie puzzle :) 

Enjoy ! :)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry i książki dla dzieci :) 

Jeżeli szukasz innych fajnych gier na zajęcia językowe, zajrzyj również do sklepu lamipoli.pl

1 komentarz:

  1. Hej, wykorzystałam twoja grę na zajęciach, Rewelacja. W ciągu dwóch zajęć powtórzyłam słownictwo z całego półrocza. Dzieci mega się wciągnęły (6 latki). Do tej pory uwielbiają grać, jednak postacie powoli im sie nudzą, dlatego chciałam zapytac czy planujesz wersje wiosenną....:)

    OdpowiedzUsuń