środa, 13 stycznia 2016

Angielski dla dzieci online - strony z darmowymi materiałami część 1Kiedy kilka lat temu zaczynałam uczyć małe dzieci, godzinami przekopywałam internet w poszukiwaniu fajnych materiałów do wydrukowania i pomysłów na zabawy. Dzisiaj dużo materiałów przygotowuję sama, ale w dalszym ciągu większość czasu wolnego spędzam na szukaniu nowości :)

Na szczęście internet jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i z roku na rok pojawia się coraz więcej perełek. Jest ich tak dużo, że postanowiłam podzielić ten wpis na części, tak więc dzisiaj zapraszam na część pierwszą :)anglomaniacy.pl -   strona do której mam duży sentyment ponieważ była pierwszą stroną na którą trafiłam w trakcie swoich poszukiwań i do tej pory regularnie z niej korzystam :) Znajdziemy tam słownictwo z różnych działów podzielone tematycznie, gramatykę dla dzieci a także mnóstwo gier online i do druku. Są też krótkie historyjki z sympatycznymi bohaterami idealne dla dzieci z klas 1,2.

supersimplelearning.com -  tutaj znajdziemy super materiały do wykorzystania razem z piosenkami Super Simple Songs a także rady na temat uczenia dzieci dla nauczycieli i rodziców.


eslgamesplus.com - ta strona jest hitem wśród moich uczniów jeśli chodzi o gry online (moja ulubiona gra to Pirate Board Game) ale znajdziemy na niej również bardzo fajne materiały do wydrukowania i prezentacje.


makinglearningfun.com - strona jeśli chodzi o jakość materiałów do druku wypada słabo, ale znajdziemy na niej wiele ciekawych pomysłów na prace plastyczne i zabawy, wszystko pogrupowane tematycznie.


mrprintables.com - bardzo ładne materiały, pomysły można wykorzystać do różnych językowych projektów plastycznych.


paperzip.co.uk - podobnie jak mrprintables nie jest to strona ściśle do nauki angielskiego (kilka rzeczy jest) jednak znajdziemy na niej świetne ozdoby do sali, materiały na prace plastyczne, gry do druku, a także nagrody dla uczniów :)


A jakie są wasze ulubione strony z materiałami ?  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)4 komentarze:

 1. Ja przepadam za http://www.twinkl.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej akurat nie znałam, już się zarejestrowałam i testuję, dzięki :)

   Usuń
 2. Lubię onestopenglish, szczególnie piosenki i gry do nich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podpowiedź, nie znałam tej strony :)

   Usuń