sobota, 9 kwietnia 2022

Easter Boom, czyli Wielkanoc z superbohaterami w roli głównej :)

Wielkanoc już za chwilę, więc przyszła pora na odkopanie gier na zajęcia w tym temacie. Dzisiaj chciałam Wam przedstawić super grę, która sprawdzi się zarówno na zajęciach online, jak i na lekcjach stacjonarnych :). 


Przygotowanie gry 

Easter Boom to taka trochę wersja dla leniwych bo jedyne co musicie zrobić to odpalić grę na ekranie komputera :) Możecie w nią grać na zajęciach indywidualnych i w grupach. Jeżeli gramy w grupie, należy podzielić uczniów na dwie drużyny.   “Easter Boom” to gra na speaking w formie prezentacji, która sprawdzi się na zajęciach z uczniami klas 4-8, liceum, a nawet z dorosłymi. Gra zawiera 30 slajdów z pięknymi grafikami superbohaterów. Na slajdach znajdziemy 28 pytań związanych z Wielkanocą.   


Przebieg gry

Nauczyciel udostępnia ekran i wyświetla prezentację. Uczeń patrzy na postać, wybiera jedno z kółek (niebieskie lub czerwone) i odpowiada na pytanie znajdujące się na nim. Nauczyciel odpowiada na pytanie z drugiego koła, następnie przełącza na następny slajd i sprawdzamy kto zdobył ile punktów. Można zdobyć 100-300 pkt., jeżeli ktoś trafił na napis "BOOM!", traci 100 punktów. Podczas zajęć w grupie, drużyny wybierają kolory kółek na zmianę, członkowie drużyn odpowiadają na pytania pojedynczo.
Wygrywa osoba/drużyna, która zbierze najwięcej punktów. 

Grę można kupić TUTAJ (KLIK) 

Have fun! ;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz