środa, 16 września 2020

Poduszkowe godziny z leniwcami, gra do druku :)

Dzisiaj mam coś dla cierpliwych wycinaczy :). Gra do druku z uroczymi leniwcami, dzięki której przećwiczycie podawanie godziny w każdym języku.

Przygotowanie gry 


Na grubszym papierze drukujemy plansze ze śpiącym leniwcem- po jednej dla każdego uczestnika gry (przy dużej liczbie uczestników możemy podzielić uczniów na drużyny). Następnie drukujemy poduszki z godzinami i wycinamy je. W zestawie znajdziecie łącznie 92 poduszki z różnymi godzinami, oczywiście nie musicie wycinać wszystkich, ale gra będzie zdecydowanie ciekawsza jeśli to zrobicie. Oprócz tego do gry będziemy potrzebować dwóch kostek. 

Przebieg gry 

Każdy z uczestników dostaje jedną kartę z leniwcem, poduszki z godzinami rozkładamy na środku godziną do dołu, następnie kolejno rzucamy kostkami i losujemy jedną z poduszek mówiąc po angielsku która jest na niej godzina, jeżeli podamy godzinę poprawnie możemy położyć naszą godzinę na poduszce z liczbą odpowiadającą wyrzuconym na kostkach oczkom (2-12). Oznacza to, że nasz leniwiec ucina sobie drzemkę o tej właśnie godzinie, gdy jeszcze raz trafimy na tę liczbę, nie możemy położyć na niej kolejnej poduszki, w takiej sytuacji podajemy tylko wylosowaną godzinę i odkładamy ją na bok ( jeżeli chcecie żeby gra trwała krócej, możecie podawać godzinę tylko wtedy gdy wyrzucicie jeszcze niezakrytą liczbę). Wygrywa osoba, której leniwiec jako pierwszy uzbiera wszystkie poduszki :) 

Grę możecie pobrać
 TUTAJ (KLIK)  

Enjoy! ;) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych  gdzie znajdziecie mnóstwo fajnych pomocy na zajęcia :) 


1 komentarz:

  1. "poduszki z godzinami rozkładamy na środku godziną do dołu, następnie kolejno rzucamy kostkami i losujemy jedną z poduszek mówiąc po angielsku która jest na niej godzina"

    Nie rozumiem po co rzucamy kostkami :D

    OdpowiedzUsuń