wtorek, 14 kwietnia 2020

Szczęśliwa siódemka #3, czyli zrób zajęcia online z Agentem 007 :)

Ostatnio wielu z nas musiało się zmierzyć z nowym wyzwaniem, czyli przeniesieniem zajęć do świata online. Dzisiaj pokażę Wam, w jaki sposób można urozmaicić takie zajęcia wykorzystując do tego grę w formie prezentacji z bohaterem do zadań specjalnych, czyli Agentem 007, a właściwie... Agentem E8 ;). Inspiracją do tego wpisu jest nowość od wydawnictwa Macmillan, czyli Dwuczęściowe Repetytorium Ósmoklasisty. Sugerując się zeszłorocznymi wynikami egzaminu ósmoklasisty, wydawnictwo Macmillan postanowiło stworzyć podręczniki, dzięki którym uczniowie będą mogli na spokojnie przećwiczyć kluczowe umiejętności potrzebne do prawidłowego rozwiązania zadań egzaminacyjnych. Dzięki podzieleniu materiału na dwie części nawet słabsi językowo uczniowie będą mieli czas na przyswojenie materiału. Przykładowe strony z obu części możecie zobaczyć TUTAJ (KLIK).   


W grze znajdziecie zadania ćwiczące materiał do egzaminu ósmoklasisty. Inspirując się podręcznikiem, stworzyłam przykłady z transformacji, reagowania na różne sytuacje, tłumaczenia fragmentów zdań oraz pytania z zakresu zagadnień do egzaminu.  

Jeżeli chcielibyście przećwiczyć z uczniami konkretny dział z repetytorium, możecie edytować prezentację i w pola z zadaniami wpisać własne, np. słowa do przetłumaczenia lub kilka przykładów z gramatyki omawianej w danym dziale. 


Przebieg gry

W pliku do pobrania znajdziecie prezentację z 32 slajdamiNauczyciel udostępnia ekran i wyświetla prezentację.Dzielimy uczniów na dwie drużyny. Uczeń z jednej drużyny wybiera jedno z kółek, szare lub czarne (drużyny wybierają koła na zmianę) i wykonuje zadanie znajdujące się na nim, uczeń z drugiej drużyny wykonuje zadanie z koła, które zostało, następnie nauczyciel przełącza na następny slajd i sprawdzamy pod którym kołem krył się sprzęt tajnego agenta.


Drużyna, która trafiła na sprzęt, otrzymuje ilość punktów odpowiadająca ilości sprzętu, np. jeżeli pod kołem kryła się lupa, drużyna otrzymuje jeden punkt, ale jeżeli pod kołem kryły się dwie trucizny, drużyna otrzymuje dwa punkty. Wygrywa drużyna z największą ilością punktów.


Grę możecie pobrać TUTAJ (KLIK)

Jak Wam się podoba taka forma powtórki? Wykorzystacie ją na swoich zajęciach?


Wpis powstał w ramach współpracy z wydawnictwem Macmillan.

8 komentarzy: