niedziela, 15 grudnia 2019

O rety Yeti, czyli stopniowanie i czasowniki nieregularne w zimowych klimatach ;)

Dzisiaj mam dla Was dwie zimowe plansze z uroczym Yeti, jedna przyda się przy powtórce ze stopniowania przymiotników, a druga do przećwiczenia czasowników nieregularnych.  
Jak grać? 

Ostatnio hitem na moich zajęciach jest gra "Connect 4", mam kupną wersję gry i zazwyczaj mieszam ją z różnymi pytaniami i zadaniami. Gra Connect 4 to trochę takie bardziej zaawansowane kółko-krzyżyk i właśnie na tych samych zasadach zrobiłam grę "O rety Yeti!"
Gramy w dwie osoby/drużyny. Każda osoba otrzymuje zestaw pionków w jednym kolorze, mogą być to żetony do bingo, zakrętki lub monety. Gracze kolejno kładą po jednym pionku na planszy odmieniając lub stopniując słowa znajdujące się na polu (zaczynamy od dołu planszy i idziemy ku górze układając pionki jeden na drugim lub obok siebie). Kiedy chcemy zająć pole z Yeti, musimy przestopniować lub podać formy wszystkich niezakrytych słów obok Yeti. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży 4 swoje pionki w jednej linii (poziomo, pionowo lub na skos).  

Grę możecie pobrać  TUTAJ (KLIK)


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela oraz do najnowszej grupy Materiały do druku dla nauczycieli języków obcych  :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz