sobota, 4 maja 2019

Superrożce w akcji! Gra do druku :)

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam jednorożce. Jestem szczęśliwą posiadaczką bluzy, koszulki i niezliczonej ilości skarpetek z tymi bajkowymi stworzonkami ;). Ostatnio moje uczennice z klas 1-6 mają bzika na punkcie lamorożców, z kolei chłopcy bardziej gustują w superbohaterach. Doszłam więc do wniosku, że "Superrożce" będą świetnymi pomocnikami do nauki angielskiego dla wszystkich :D 


Pierwsza gra z Superrożcami, którą stworzyłam to gra uniwersalna "Superrożce w akcji", możecie ją wykorzystać do powtórki każdego zagadnienia i przedmiotu :) Uczniowie mogą też tworzyć własne wersje gry. Gra sprawdzi się najlepiej na zajęciach indywidualnych lub do pracy w parach.

Przygotowanie gry

Drukujemy planszę i na białych polach wypisujemy zagadnienia, które chcemy przećwiczyć, mogą to być słówka, pytania, działania, narysowane obrazki, kolory, w zasadzie wszystko, w końcu to gra uniwersalna :). Do gry będą również potrzebne dwa pionki i kostka. 

Przebieg gry

Ustawiamy pionki na jednorożcach, gracze poruszają się po planszy za pomocą kostki wykonując po drodze zadania ( np. czytają słowo, odpowiadają na pytanie, nazywają obrazek, wykonują działanie). Zadaniem graczy jest dostanie się na drugą stronę planszy (Spiderman idzie do Supermana, a Superman do Spidermana), osoba która zrobi to jako pierwsza- wygrywa.

Pole z gwiazdką to pole specjalne. Przed rozgrywką możemy ustalić co ono oznacza, na przykład gracz, który stanie na gwiazdce może dać przeciwnikowi zadanie specjalne lub gdy staniemy na gwiazdce, przeciwnik musi cofnąć się o dwa pola.

Grę możecie pobrać TUTAJ (KLIK)

Druga gra z Superrożcami to "Speaking Boom"
Zawsze brakuje mi materiałów na speaking z dziećmi, dlatego postanowiłam stworzyć coś w tym temacie właśnie dla młodszych uczniów :)
W grze znajdziecie 45 pytań na poziomie podstawowym. 


Wszystkie karty drukujemy na grubszym papierze z tłem na rewersie i rozkładamy je na środku napisami do dołu. Uczniowie kolejno losują po jednej karcie i odpowiadają na pytania. Jeżeli zrobią to poprawnie, zachowują kartę dla siebie, jeżeli nie to kartę odkładamy z powrotem mieszając ją z pozostałymi. W przypadku gdy uczeń trafi na kartę z napisem "BOOM", odkładamy ją na bok. Gra kończy się gdy któryś z graczy trafi na trzeci napis "BOOM", każdy z uczestników gry liczy gwiazdki na zdobytych kartach. Wygrywa osoba z największą ilością gwiazdek.  

Grę można kupić TUTAJ (KLIK) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz