niedziela, 24 lutego 2019

Stopniuj jak superbohater! Gra do druku ze stopniowaniem przymiotników :)

Ostatnio z moimi piątymi klasami przerabiamy stopniowanie przymiotników. To jeden z moich ulubionych tematów i stworzyłam już trochę gier z nim związanych no ale jeszcze jedna nie zaszkodzi, prawda? ;) Tym razem coś w klimatach superbohaterów :D.Przygotowanie gry 

Do gry będziemy potrzebować zwykłej kostki oraz wydrukowanych plansz ( po jednej dla każdego uczestnika gry). W zestawie znajdziecie 2 plansze. Jeżeli chcecie żeby gra była wielokrotnego użytku przygotujcie dodatkowo jakieś mini przedmioty do położenia na słówkach np. miedziaki, plastikowe znaczniki do bingo lub zakrętki.  

Przebieg gry 


Uczestnicy gry kolejno rzucają kostką i stopniują pierwszy przymiotnik z danej liczby lub układają z nim zdanie.  Jeżeli uczeń wykona zadanie poprawnie, skreśla dany wyraz lub kładzie na nim mini przedmiot. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie wszystkie słowa z któregoś rzędu lub w dłuższej wersji gry, ta która jako pierwsza zakreśli wszystkie słowa :)  

Grę możecie pobrać TUTAJ  

Jeżeli szukacie innych gier ze stopniowaniem to bardzo polecam Stinky game (KLIK) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia Londonopoly na Facebooku :).


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej drugiej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz