niedziela, 9 września 2018

Potworne "have got"- gra do druku :)

Ostatnio z moimi uczniami z klas 4 i 5 powtarzamy czasowniki "to be" i "have got". Rok temu zrobiłam grę Potworne "to be" (KLIK), która była prawdziwym hitem, więc dzisiaj dorobiłam osobne plansze również do czasownika "have got" :).


Przygotowanie gry 

Do gry będziemy potrzebować zwykłej kostki oraz wydrukowanych plansz ( po jednej dla każdego uczestnika gry). W zestawie znajdziecie 2 plansze. Jeżeli chcecie żeby gra była wielokrotnego użytku przygotujcie dodatkowo jakieś mini przedmioty do położenia na słówkach np. miedziaki, plastikowe znaczniki do bingo lub zakrętki.  

Przebieg gry Uczestnicy gry kolejno rzucają kostką i układają zdanie z pierwszym słowem z danej liczby. Do każdej liczby mamy przypasowaną osobę, nad słowami umieściłam znaki +,- i ?, plus oznacza zdanie twierdzące, minus przeczenie a znak zapytania pytanie, ale jeżeli chcecie przećwiczyć np. tylko układanie zdań twierdzących, możecie nie zwracać uwagi na znaki. Jeżeli uczeń ułoży zdanie poprawnie, skreśla dany wyraz lub kładzie na nim mini przedmiot. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie wszystkie słowa z któregoś rzędu lub w dłuższej wersji gry, ta która jako pierwsza zakreśli wszystkie słowa :) 

Jak Wam się podoba taki pomysł na powtórkę czasowników? Korzystaliście już z wersji z czasownikiem "to be" ? Jeżeli tak, koniecznie dajcie znać w komentarzach jak sprawdziła się na waszych zajęciach :).

Grę możecie pobrać TUTAJ

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :) 

Po więcej fajnych gier do druku wpadnij do mojego sklepu lamipoli.pl :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz