sobota, 24 marca 2018

Rock, paper...Easter! Wielkanocna gra do druku :)

Dzisiaj mam dla Was kolorową, Wielkanocną grę uniwersalną. Możecie ją wykorzystać na każdym przedmiocie, wystarczy wydrukować. ;) Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki. Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na króliku i kurczaku. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. Jajko to pole specjalne, gdy na nim staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na napisie "Happy Easter" na środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza.


Planszę możecie pobrać TUTAJ :) 

Enjoy ;)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

6 komentarzy:

 1. Baaardzo faina :) też mam lenia do wycinania więc wszystko co pomoże go uniknąć jest hitem ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja cały czas się bardzo intensywnie zastanawiam nad zatrudnieniem jakiegoś profesjonalnego wycinacza ;) Lubię wycinać, ale już się nie wyrabiam ^^

   Usuń
 2. Ja już jestem na tyle leniwa, że zamiast drukować wyświetlam na tablicy, a pionkami są magnesy :)

  OdpowiedzUsuń