niedziela, 4 lutego 2018

Crazy Hearts, czyli szalona gra na speaking :)

Mamy już luty, a to oznacza... walentynkowe zajęcia! 
Dzisiaj mam coś dla trochę starszych uczniów-  grę z szalonymi sercami emotkami i...kupami. ;) Przygotowanie gry

Pod linkiem przy końcu wpisu znajdziecie 48 kart do druku: 32 z walentynkowymi pytaniami znalezionymi w czeluściach internetu, 12 z sercami i 4 z kupami. Wszystkie karty należy wydrukować na grubszym papierze z tłem na rewersie. Oprócz tego do gry będziemy również potrzebować kostki. 

Przebieg gry 

Karty tasujemy i rozkładamy przed uczniami tłem do góry. Możemy grać indywidualnie lub w grupach. Uczestnicy gry kolejno losują po jednej karcie, jeżeli trafią na pytanie, odpowiadają na nie i rzucają kostką. Liczba wyrzuconych oczek równa się liczbie punktów, które uczestnik dostaje za odpowiedź na dane pytanie. Karta z sercem to dodatkowy rzut kostką, czyli dodatkowa liczba punktów. Po wylosowaniu karty z sercem i dodatkowym rzucie, gracz losuje kolejną kartę. Jeżeli uczestnik gry wylosuje kartę z kupą, rzuca kostką i traci wyrzuconą liczbę punktów, nie ma też możliwości wylosowania kolejnej karty w tej kolejce. Wygrywa osoba, która po odkryciu wszystkich kart ma  największą liczbę punktów.  

Karty możecie pobrać TUTAJ 

Jak Wam się podobają szalone serca? Dajcie znać w komentarzach! :)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 
Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

7 komentarzy:

 1. Cudowny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję blog i jestem pełna podziwu Twojej kreatywności i pomysłowości :) wszystko jest extra - gotowe gry mogą się przy Twoich pomysłach schować ;) tylko drukować, laminować i grać z dziećmi, oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, super że gry się przydają <3 Heh może powinnam wydać jakąś własną grę, chociaż raz bym się nie musiała męczyć z drukowaniem i wycinaniem ;)

   Usuń
 3. Wow :O Fantastyczne, łatwe i ciekawe. Dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. extra gra!!!!!!!!!!! dziękuję

  OdpowiedzUsuń