poniedziałek, 1 stycznia 2018

Papier, kamień i leniwce- uniwersalna gra do druku :)

Hello w nowym roku! ;) 

Dzisiaj mam dla Was prostą grę do druku, idealną na rozruszanie uczniów po świętach. :) Gra fajnie się sprawdzi jako dodatek do poprzedniej gry z leniwcem Stefanem, ale też jako całkiem osobna opcja, którą możecie wykorzystać na każdym przedmiocie :)  

Jak grać ?  

Bierzemy zadanie do wykonania, może to być kserówka lub zwykłe zadanie z książki. W zasadzie tę grę można wykorzystać do nauki każdego przedmiotu :) Do gry będą potrzebne 2 pionki, które ustawiamy na leniwcach. Gramy z uczniem w kamień- papier, osoba która wygra, zadaje przeciwnikowi przykład z zadania i przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu. Kwiatek to pole specjalne, gdy na nim staniemy, zadajemy przeciwnikowi dodatkowe zadanie na przykład odpowiedź na wymyślone przez nas pytanie, wymienienie kilku słów z jakiejś dziedziny lub zrobienie pięciu przysiadów. Po przejściu przez wszystkie swoje pola stajemy na napisie "I'd rather be sleeping" na środku planszy, wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza.


Gra jest bardzo prosta, a dzieci dzięki niej dużo chętniej zabierają się za cięższe zadania, na przykład takie z gramatyki.  

Planszę możecie pobrać TUTAJ :) 

Enjoy ;)  

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia Londonopoly na Instagramie :) 


Zapraszam również do dołączenia do grupy Nauka przez zabawę, na której polecamy sobie ciekawe gry,książki i inne materiały dla dzieci i do mojej najnowszej grupy Aliexpress- gadżety dla nauczycieli, na której dzielę się linkami do fajnych i przydatnych rzeczy do wykorzystania w pracy nauczyciela :) 

2 komentarze: