czwartek, 17 listopada 2016

Kolorowe warcaby, czyli ćwiczymy angielskie nazwy kształtów i kolorów :)

Ostatnio hitem na moich zajęciach jest ćwiczenie angielskich czasów przy pomocy gry w warcaby :) Postanowiłam również stworzyć wersję gry dla młodszych uczniów.  Na pierwszy ogień poszły kształty i kolory:


 


Co będzie potrzebne ? 

- pionki do gry w warcaby ( opcja 1) 
- groszówki i dwugroszówki ( opcja 2) 
- kostka do gry (opcja 2) 
- wydrukowana plansza ( opcja 1 i 2) 

Opcja 1 

Gramy tak jak w zwykłe warcaby, jednak żeby stanąć na danym polu uczestnik musi nazwać kolor i kształt znajdujący się na nim. Najlepiej zachęcać dzieci do mówienia pełnymi zdaniami na przykład: " It's a red star". Jeżeli Wasi uczniowie nie znają jeszcze kształtów możecie oczywiście nazywać same kolory :)  

Opcja 2 

W tej opcji zadaniem uczestników jest zajęcie jak największej liczby pól. Na planszy znajduje się 6 kształtów, więc każdy z nich odpowiada jednej wartości na kostce. Rozpisujemy na kartce wszystkie kształty i wartości, na przykład: 

1- star (gwiazda)
2- heart (serce)
3- square (kwadrat)
4- triangle (trójkąt)
5- rectangle (prostokąt)
6- circle (koło) 

Każdy z uczestników otrzymuje ok. 20 monet, jedna osoba jednogroszówki, a druga dwugroszówki. Rzucamy kolejno kostką i zajmujemy pola z kształtami kładąc na nich swoje monety. Na przykład jeżeli uczeń wyrzuci 1, znajduje na planszy dowolną gwiazdkę i kładzie na niej swoją monetę nazywając przy tym kolor gwiazdki. Jeżeli wszystkie gwiazdki są już zajęte, gracz nie wykonuje żadnego ruchu. Gramy do momentu zajęcia wszystkich możliwych pól. Wygrywa osoba, która na koniec gry ma ich więcej :) 

Planszę możecie pobrać TUTAJ  

Enjoy ! :) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)  

Jeżeli szukasz innych fajnych gier na zajęcia językowe, zajrzyj również do sklepu lamipoli.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz