wtorek, 7 czerwca 2016

16 pomysłów na zabawy z angielskim na świeżym powietrzu :)


Jak może już zdążyliście zauważyć, piękna pogoda nie sprzyja siedzeniu w ławkach :) Tak więc dzisiaj przedstawiam 16 pomysłów na zabawy z angielskim na świeżym powietrzu, do większości z nich będziecie potrzebować jedynie trochę kredy ;)  1. Odrysujcie dłonie na chodniku/boisku i wpisujcie w nie słówka kojarzące się z latem. Możecie również zrobić słówkowe pary- na lewej dłoni piszecie słowo po angielsku, na prawej jego znaczenie. 

2. Wykorzystajcie bańki ! Dzieci je uwielbiają więc dlaczego by nie wykorzystać ich na lekcji? Jedna osoba puszcza bańki podczas gdy druga ma za zadanie powiedzieć określoną liczbę słówek z danej kategorii zanim wszystkie bańki znikną. Możecie również zrobić małe zawody z flashcards- nauczyciel pokazuje uczniowi karty z obrazkami, uczeń nazywa je po angielsku do czasu aż bańki znikną, wygrywa osoba której udało się powiedzieć jak najwięcej słówek. Ta zabawa sprawdzi się również na zajęciach indywidualnych. 

3. Narysujcie wspólnie ogromną grę planszową z zadaniami do wykonania i zagrajcie w nią . Oprócz zadań językowych mogą się tam znaleźć również zadania ruchowe typu : " zrób 5 pajacyków " ;)  

4. Zagrajcie piłką plażową w kolory. Dodatkowo wypiszcie na piłce słówka markerem, dzieci po złapaniu piłki muszą przetłumaczyć słowa znajdujące się pod ich dłońmi. 

5. Narysujcie długą i krętą trasę z przystankami na których będą znajdowały się słowa do przetłumaczenia, uformujcie pociąg i w drogę ! ;)  Zatrzymujcie się na przystankach głośno czytając słowa.  

6. Zagrajcie w kółko krzyżyk na chodniku, ale zamiast zwykłych symboli wpisujcie w kratki słowa z określonych kategorii dwoma różnymi kolorami kredy. 

7. Tutaj zadanie dla trochę starszych uczniów- podzielcie uczniów na dwie drużyny, każda z drużyn rysuje kredą ogromną wykreślankę z określonymi przez nauczyciela słowami, gdy drużyny skończą zadanie zamieniają się miejscami i muszą znaleźć słowa i je przetłumaczyć lub ułożyć z nimi zdania. 

8. Pobawcie się w podchody ! Przed lekcją nauczyciel wyznacza trasę i chowa w różnych miejscach zadania do wykonania. Ta zabawa wymaga dużych przygotowań, ale naprawdę warto ;) 

9. Zagrajcie w klasy powtarzając słówka :)  

10. Idźcie na spacer :) Przed spacerem nauczyciel wypisuje rzeczy, które możemy usłyszeć lub zobaczyć w trakcie spaceru na przykład: " śpiew ptaków", " szczekający pies", "czerwony samochód", oczywiście wszystko po angielsku. W trakcie spaceru odhaczamy napotkane rzeczy. 

11. Wykorzystajcie pistolet na wodę- świetny pomysł na powtórkę słówek :) 

12. Jeśli macie w pobliżu jakieś drabinki, pobawcie się w ratowanie słówek :) 

13. Można również wykorzystać piłkę nożną 

14. Lub koszykówkę... 

15. Albo zaszalejcie z napełnionymi wodą balonami ( zamiast liter ja tutaj bym wypisała słówka )  

16. I na koniec jeśli dysponujecie samochodami na pilota to też możecie je wykorzystać do powtórki, ale to już totalne szaleństwo ;)  

A jakie są Wasze pomysły na zabawy z angielskim na świeżym powietrzu ? :) 


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)4 komentarze:

 1. Dzięki, super pomysły. Moje dzieci ciągle chcą mnie wyciągać na zewnątrz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi uczniowie też mnie cały czas namawiali :) Teraz pogoda jest tak piękna, że zdecydowanie trzeba wypróbować któryś z tych pomysłów :)

   Usuń
 2. Super propozycje, można nimi zapełnić cały grafik :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne sposoby na naukę angielskiego dla dzieci. Moim zdaniem nauka poprzez zabawę to najlepsza forma przyswajania wiedzy. Od zeszłego roku jestem nauczycielem w szkole, gdzie mamy właśnie takie dzieci i wykorzystuję te sposoby. W przypadku korepetycji udzielanych dzieciom również staram się stosować podobne metody. W przypadku dzieci są bardzo skuteczne :)

  OdpowiedzUsuń