niedziela, 21 lutego 2016

W.O.N.Ż. - czyli Wielce Odkrywcze Nauczycielskie Żyjątko ( na powtórzenie dni tygodnia i miesięcy ) :D


Czy Wy też jako dzieci robiliście łańcuch na choinkę z papieru kolorowego ? Jeśli tak, to dzisiejszy projekt będzie dla Was cudownym wspomnieniem z dzieciństwa, a dla Waszych uczniów super zabawą (i nauką oczywiście) :)

Lista potrzebnych rzeczy : 

- papier kolorowy
- flamastry
- klej i nożyczki

Zadanie jest bardzo proste, z kolorowego papieru wycinamy paski o szerokości ok. 3-4 cm. (7 jeśli powtarzamy dni tygodnia lub 12 gdy powtarzamy miesiące ). Oprócz pasków wycinamy również trapez, który będzie głową naszego stworka (trzeba go później troszkę zgiąć żeby było go jak przykleić) oraz język. Zadaniem dzieci jest wypisanie dni tygodnia (lub miesięcy) na paskach oraz narysowanie oczu. Wszystko wygląda mniej więcej tak:
Następnie dzieci łączą kolejne dni tygodnia robiąc łańcuch z papieru. Kiedy już sprawdzimy czy wszystkie dni są w odpowiedniej kolejności, do głowy doklejamy język i całość przyklejamy do łańcucha. 
Oto nasz gotowy wąż- stworek : 


  

Wykonanie zadania zajmuje ok. 15 minut, dzieci nazywają swoje stworki i zabierają je do domu :) U moich dzieciaków z zajęć indywidualnych stworki pilnują skrzyni skarbów

Zadanie można również wykonać całą klasą i z innym słownictwem. Na przykład dajemy uczniom kategorię "Food", każdy z nich dostaje jeden kolorowy pasek i pisze na nim słówko z danej kategorii, następnie ze wszystkich pasków robimy jednego stworka z baardzo długim ogonem :) Jeśli dzieci jeszcze nie potrafią pisać mogą na paskach rysować przedmioty z danej kategorii i nazywać je po angielsku :) 

Udanej zabawy :)

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł i praktycznie nie wymaga nakładu finansowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, papier kolorowy zawsze się znajdzie gdzieś w domu, a dzieci mają fajną zabawę :)

   Usuń
 2. Każdy robił taki łańcuch. Był jeszcze taki składany w kosteczkę łańcuch z bibuły. A pomysł super! Na pewno wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "di aj łaj" i mamy leksykalny raj ;) SUPER pomysł - prosty ale jednocześnie uniwersalny:)

  OdpowiedzUsuń