sobota, 23 stycznia 2016

"Would you rather" - idealna gra na konwersacje :)


Znacie grę "Would you rather "? Jest to gra imprezowa polegająca na dokonywaniu wyborów pomiędzy dwiema skrajnymi sytuacjami. Ostatnio odkryłam, że idealnie nadaje się na rozgrzewkę przed mówieniem lub na rozluźnienie atmosfery po całogodzinnym przerabianiu gramatyki  :)

Pytania mogą być bardzo różne. Po przekopaniu całego internetu wytypowałam kilka ulubionych :


Would you rather have a dragon or be a dragon ? 

Would you rather use eye drops made of vinegar or toilet paper made of sandpaper ? 

Would you rather have a time machine that only goes back in time or a time machine that only goes forward in time ? 


Zazwyczaj musimy wybierać pomiędzy dwiema pozytywnymi lub dwiema negatywnymi rzeczami. Postanowiłam urozmaicić trochę zabawę i powstała gra "Would you rather" wersja chmurkowa :) 


 

Grę można pobrać TUTAJ 

W zestawie znajdziemy 26 chmurek z raczej kiepskimi sytuacjami :)
( szykuję też wersję pozytywną )
Oprócz tego mamy 6 pustych chmurek, które można uzupełnić samemu lub zlecić to zadanie uczniom, oni zawsze mają ciekawe pomysły :) 

Zasady gry: 

Chmurki drukujemy, wycinamy i rozkładamy na stole. Uczeń wybiera dwie z nich, następnie mówi która opcja jest według niego lepsza uzasadniając swój wybór. 

Na zajęciach w grupie jeden uczeń losuje karty, nauczyciel czyta pytanie i daje uczniom krótką chwilę do namysłu, następnie liczy do trzech. Na "trzy" uczniowie podnoszą ręce w ten sposób pokazując jakiego dokonali wyboru ( jeden palec - opcja pierwsza, dwa palce - opcja druga), nauczyciel wybiera osoby, które uzasadnią swoje wybory :) 
Gra świetnie się sprawdza na poziomie pre-intermediate i wyższym a dokonywanie wyborów często przeradza się w poważną (lub mniej :p) dyskusję. 

Korzystaliście kiedyś z gry "Would you rather "? A może macie jakieś pomysły do wpisania w chmurki? Jeśli tak, piszcie w komentarzach :) 

Chcesz być na bieżąco z nowymi postami ? Zapraszam do polubienia strony na Facebooku :)

Jeżeli szukasz innych fajnych gier na zajęcia językowe, zajrzyj również do sklepu lamipoli.pl


4 komentarze: